Skip to main content

O Orkiestrze

„Muzyka nie zna granic ani barier językowych;
łączy ludzi wszystkich krajów i kolorów skóry;
w każdym wieku i na każdym poziomie wykształcenia.”

Dariusz Mikulski

Orkiestra „Sinfonia Masovia – Warszawska Filharmonia Kameralna” została założona w 2014 roku przez prof. Dariusza Mikulskiego, który pełni funkcję jej dyrektora naczelnego i artystycznego. Początkowo występowała pod nazwą Warszawska Filharmonia Kameralna (Warschauer Kammerphilharmonie). Swoją działalność zapoczątkowała serią koncertów w Polsce – w Warszawie, Łodzi, Poznaniu jak również uświetniła obchody jubileuszu 60-lecia działalności Sali koncertowej Ernst-Reuter-Saal w Berlinie w Niemczech.

Od momentu rozpoczęcia działalności Orkiestra wielokrotnie koncertowała na europejskich scenach muzycznych m.in. we Francji – w Paryżu, St. Paul-Troix-Chateau, Valencji, Metz; w Niemczech w takich miastach jak Berlin, Stuttgart, Neubrandenburg, Rostock, Nürnberg, Mannheim, Tübingen, Kiel, Hamburg, Rottweil, Konstanz, Koblenz i innych.

Brała udział w festiwalach muzycznych w Niemczech takich jak Europäischer Kultursommer w Fellbach, Sommersprossen w Rottweil, Schleswig-Holstein Musikfestival.

Zespół współpracował i współpracuje z wieloma znakomitymi artystami – dyrygentami i solistami. Zaliczyć do nich można takie osobowości artystyczne jak Justus Frantz, Michael Maciaszczyk, Gudni Emilsson, Krzysztof Kamiński, Manuel Tevar, Ksenia Dubrovskaya, Otto Sauter, Marc Gujon, Radovan Vlatkovic, Dario di Vietri, Aleksandra Gudzio, Pietro Bonfilio, Davide Alogna, Tommaso Benciolini, Maurizio Baglini, Bertrand Giraud i innymi.

Dla radości muzykowania muzycy Orkiestry Sinfonia Masovia zjednoczyli się, aby osiągnąć najwyższy do osiągnięcia poziom artystyczny.

W nadchodzącym sezonie artystycznym planowane są trasy koncertowe w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech i w Chinach.
Siedzibą Orkiestry Sinfonia Masovia jest „Terminal Kultury” w Warszawie na praskiej dzielnicy Gocław.

Założyciel Sinfonia Masovia

Dariusz Mikulski

CEO Vienna Royal Artist Orchestra, CEO Warszawskiej Filharmonii Kameralnej (Warschauer Kammerphilharmonie) Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu (2005-2010), Konsultant artystyczny i dyrygent gościnny Thailand Philharmonic Orchestra w Bangkoku, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, World Brass Association